Čerstvé sklizně z oblasti Darjeelingu a Nepálu

ČERSTVÉ SKLIZNĚ Z OBLASTÍ DARJEELINGU A NEPÁLU

Vážení zákazníci, do naší čajovny dorazily nepálské a darjeelingské druhé sklizně tzv. „SF“ (second flush). Čaje jsou charakteristické svým zlatavě oranžovým nálevem a bohatým chuťovým profilem. V chuti lze rozeznat tóny citrusů, vanilky, cukrové třtiny, skořice či javorového sirupu. Vřele doporučujeme vyzkoušet, obzvláště s příchodem podzimu se jedná o jedinečný zážitek.

NEPAL JUN CHIYABARI

Sklizeň pochází ze zahrady Jun Chiabari která leží u městečka Hile v oblasti Dhankuta ve východním Nepálu. List je rolovaný, částečně oxidovaný. Barva listu je hnědo stříbřitá. Chuť je výrazn ovocná s tóny vanilky, cukrové třtiny a pryskyřice.

NEPAL GURANSE

Světlý lehce oxidovaný list s nasládlou květovou vůní s tóny vanilky. Nálev zlatozelené barvy sladce citrusové vůně s převahou zralé mandarinky. Chuť jemná, krémová s tóny cukrové třtiny.

DARJEELING NAMRING UPPER

Tradičně srolovaný suchý, hnědý list s větším podílem stříbřitých tipsů. Chuť velmi jemná, sladce ovocná až medová s kořeněnými tóny. Nálev krásné zlatorudé barvy.

DARJEELING GOMTEE 

Tmavší hnědočerný, značně oxidovaný list velmi příjemné, sladké, oříškové vůně. Nálev hnědorudý s intenzivní sladce ovocnou, dřevitou chutí s tóny skořice a javorového sirupu.