O nás

Jak to celé vzniklo?

 

Původně Modrá Čajovna byla poprvé zprovozněna 4. června 1998. V letech 2011 – 2014 prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Znovu byla otevřena 10. srpna 2014 s novým jménem, Čajovna Načíhadle.

Název Načíhadle vychází z historického názvu místa, ve kterém se naše čajovna právě nachází. Jednalo se o lokalitu za městskými hradbami poblíž obchodní cesty do Olomouce.

Místo, opředené nevalnou pověstí, kterému se každý kdo měl všech pět pohromadě snažil raději vyhnout.Dnes zde na Vás „číhá“ čajovník s čajovou konvicí a naběračkou, aby Vám připravil ten nejlepší čaj, co umí. Využijte toho, protože je zde jen a jen pro Vás!

 

Pokud náhodou máte to štěstí a vstoupíte do prázdné čajovny sami, máte skvělou možnost prožít gró samotné cesty čaje. Uvolněte se a zapomeňte na všední starosti. Opusťte všechny ty vyumělkované, stereotypní a nepotřebné věci, které se Vám snaží dostat pod kůži. Zůstaňte v tichosti mimo oblast myšlenek a konceptů. Rozpusťte překážky bránící mysli prožít přítomný okamžik, teď a tady.

Usrkněte si čaje, zlehka vydechněte a vychutnejte si jeho vůni, chuť i sílu. Je to chuť přírody samotné. Vaše mysl se projasní. Konečně spatříte to, co nám běžně zůstává skryto pod závojem zmatku a roztržitosti. Dostanete se za hranice prázdných slov a frází. Přímo do srdce podstaty čajového obřadu. Užijte si chvíle strávené v Čajovně Načíhadle…

Možnost vypůjčení knih (ve spolupráci s Knihovnou Karla Dvořáčka Vyškov)
Možnost vypůjčení stolních her.
Více informací u obsluhy.

stolů k sednutí

druhů tabáku

různých druhů čajů

Vykouřených vodních dýmek

Co Vám můžeme nabídnout

Naše čajovna Načíhadle Vám může nabídnout spoustu rozmanitých věcí, přesvědčte se sami.

Snadné parkování

Možnost zaparkovat přímo před čajovnou, takže se nemusíte bát, že budete marně hledat místo pro Vaše auto.

Možnost rezervace prostoru

Nechcete nic podcenit a mít jistotu volného místa? Tak vřele doporučujeme využít rezervace

Pravidelné novinky

Pravidelný zpravodaj těch nejdůležitějších informací, novinek a článků o naší čajovně. S námi vám nic neunikne

Možnost občerstvení

Čajovna nabízí spoustu možností, které dokážou uspokojit vaše chutě, nebo zahnat hlad. Celou nabídku najdete v čajovém lístku

Příjemný zážitek

Věříme, že po navštívení naši čajovny zažijete příjemný zážitek, ať už s přáteli nebo jen tak o samotě při lahodné dýmce.

Široký výběr čajů

Nabízíme vybrané čaje z vyhlášených pěstitelských oblastí. Rádi vám připravíme také místní speciality, které jinde neochutnáte

Skvělé vodní dýmky

Rozmanitá nabídka tabáků společně s důkladnou přípravou vám zprostředkují opravdový zážitek

Férové ceny

Snažíme se dbát na co nejvyšší kvalitu, ale zároveň tak, aby stále i ceny našich služeb byly zajímavé pro veškeré zákazníky.

Máte nějaký dotaz?

Máte nějaký dotaz, námět či požadavek na naši čajovnu? Tak není nic jednoduššího než vyplnit tento formulář a zaslat nám dotaz, nebo se s námi spojte na telefonním čísle🙂.

4 + 2 =